witaMY na stronie europejskiego parlamentu młodzieży!

Europejski Parlament Młodzieży (ang. European Youth Parliament – EYP) to platforma edukacji obywatelskiej, wymiany poglądów oraz spotkań międzykulturowych młodych ludzi. 

Działamy od 1987 r. jako niezależna i ponadpartyjna organizacja non-profit.
Dzięki symulacjom obrad Parlamentu Europejskiego sprawiamy, że polityka staje się aktywnym i prawdziwym doświadczeniem. Zachęca się uczestników do ćwiczenia niezależnego myślenia i do podejmowania własnej inicjatywy na rzecz zarówno własnego rozwoju, jak i rozwoju Europy.

 

“Tematy poruszane na posiedzeniach Europejskiego Parlamentu Młodzieży pokazują, że młodzi ludzie nie boją się trudnych debat. Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie wiedzą, jak ważna jest Unia Europejska, wspierają nasze działania i inicjatywy. Młodzież to przyszłość Europy.”


JERZY BUZEK
Poseł do Parlamentu Europejskiego
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego 2009-2012
Premier RP 1997-2001

SIEĆ EYP TO...

40

uczestniczących
krajów w całej Europie

30 000

młodych ludzi
zaangażowanych rocznie

 

1300

zaangażowanych szkół 

 

500+

wydarzeń w całej Europie
organizowanych w ciągu roku

“Gdybym powiedział ze EYP zmieniło moje życie, byłoby to ogromne niedopowiedzenie. Znajomości na całe życie, umiejętność słuchania, rozszerzenie perspektyw i horyzontów to tylko kropla w morzu z tego, co zawdzięczam mojej przygodzie z EYP i ludziom którzy te organizacje budują”

SLAVA MELNYK
Dyrektor Zarządzający stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii

“EYP najpierw otworzyło mi oczy na moje możliwości. Potem, z każdą kolejną sesją, uczyłam się jak je realizować i jak bardzo kluczowe są w tym procesie więzi międzyludzkie. Ale poszerzona perspektywa, pewność siebie i zagraniczne doświadczenia to jeszcze nie wszystko. Przede wszystkim EYP nadało mojemu życiu kierunek, który bez granic językowych, kulturowych i strachu przed zmianą nagle okazał się zupełnie osiągalny i do dziś nim podążam.”

ALEKSANDRA PALUSZYŃSKA
Studentka Ekonomii na Northwestern Univeristy, Illinois

“Europejski Parlament Młodzieży uczy kompetencji jutra: kreatywności, myślenia krytycznego, rozwiązywania problemów i pracy w zespole. Dzięki EYP zdobyłem też pewność siebie — bez niej z pewnością nie zaaplikowałbym do Komisji Europejskiej.

PIOTR CICHOCKI
Asystent ds. komunikacji w Komisji Europejskiej

This message is only visible to admins.

Problem displaying Facebook posts.
Click to show error

Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Type: OAuthException
Subcode: 460