O nas

Europejski Parlament Młodzieży

EYP jest organizacją zrzeszającą tysiące młodych ludzi z całej Europy. Naszym celem jest budowanie świadomości społecznej młodzieży, rozwijanie wiedzy i umiejętności i tworzenie środowiska dla dialogu i dyskusji. Co roku odbywa się ponad 400 wydarzeń których uczestnicy uczą się jak przedstawiać własną opinię, tworzyć rozwiązania złożonych problemów i budują relacje ze swoimi rówieśnikami z całego kontynentu.

W Polsce organizacja działa od 2006 roku. Każda osoba która wzięła udział w przynajmniej jednej sesji EYP Poland może zostać naszym członkiem. Nad pracą stowarzyszenia czuwa zarząd i komisja rewizyjna, wybierane co roku przez wszystkich członków. Prowadzimy także współpracę z firmami i stowarzyszeniami – zapraszamy do dołączenia do naszych partnerów.

Nasze wydarzenia

Regionalne sesje EYP Poland to najlepsza szansa dla osób które chcą przeżyć swoją pierwszą sesję EYP w bezpiecznym, otwartym środowisku. To też świetna okazja do tego żeby wypróbować nową rolę – przewodniczącego komitetu, dziennikarza czy organizatora. Wydarzenia trwają do 4 dni i odbywają się na przestrzeni weekendu, co sprawia że są dostępne także dla osób które są ograniczone grafikami szkoły czy pracy.

Każdego roku, zazwyczaj tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, odbywa się Narodowa Sesja Selekcyjna EYP Poland, stanowiąca uwieńczenie całego roku pracy organizacji. Ponad stu uczestników gromadzi się w jednym z Polskich miast aby dyskutować nad zagadnieniami z którymi zmaga się Unia Europejska. Uczestnicy tej sesji mają szansę zostać wybrani jako część Polskiej delegacji na sesję międzynarodową – najbardziej prestiżowe wydarzenie w sieci EYP.

Co roku trzy komitety narodowe organizują własne sesje międzynarodowe EYP – największe wydarzenia oferowane przez organizację, na które zjeżdżają uczestnicy z całej Europy. Sesje te trwają ponad tydzień i towarzyszy im bogaty program kulturowy i rozrywkowy. W 2020 roku, EYP Poland organizuje letnią sesję międzynarodową w Warszawie. Wydarzenie to będzie ukoronowaniem dwóch lat ciężkiej pracy organizatorów i zapowiada się na niezapomniane przeżycie.