EYP w Polsce

Historia EYP w Polsce zaczęła się na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy pierwsi polscy delegaci zaczęli brać udział w sesjach za granicą. Oficjalnie Europejski Parlament Młodzieży EYP Poland działa od kwietnia 2006 roku i jest wyłącznym przedstawicielem EYP w Polsce.

 

 

Polska jest jednym z najbardziej aktywnych krajów w EYP – angażując bezpośrednio niemal 1.000 młodych osób rocznie, znajdujemy się w czołówce blisko 40 organizacji krajowych. Z powodzeniem przeprowadziliśmy ponad 80 projektów. Za naszą pracę na rzecz społeczeństwa obywatelskiego zostaliśmy w 2010 r. uhonorowani tytułem Krajowego Laureata Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego.

 

 

Najważniejsze spotkanie organizowane w naszym kraju co roku to tzw. Narodowa Sesja Selekcyjna, której celem jest wyłonienie delegatów na Sesje Międzynarodowe. Ponadto organizowane są fora międzynarodowe oraz inne, krótsze wydarzenia mające na celu przybliżenie młodzieży wartości demokratycznych w praktyce poprzez symulację posiedzeń komisji Parlamentu Europejskiego (np. EYP Day).

 

 

Strukturę EYP Poland tworzą siedmioosobowy Zarząd, trzyosobowa Komisja Rewizyjna, Koordynatorzy Regionalni oraz członkowie organizacji.

 

Kliknij tutaj by dowiedzieć się co zrobić żeby zostać członkiem naszej organizacji.